Projektana | Polių įrengimas

Polių įrengimas

spraustiniai poliai

Spraustiniai poliai

Taikant šį metodą, į gruntą yra įvibruojamas vamzdis uždaru, nefiksuotu galu. Į vamzdį montuojamas erdvinis armatūros karkasas, klojamas betonas ir vamzdis vibruojant ištraukiamas. Šis polinių pamatų įrengimo būdas pakankamai spartus ir ekonomiškas. Spraustiniai poliai įrengiami nepašalinant grunto, kas sąlygoja didelę šiuo būdu įrengtų polių laikomąją galią. Ši technologija plačiai naudojama daugiaukščių ir gamybinių pastatų pamatams įrengti. Tačiau spraustinių polių pamatai tinka ir individualių gyvenamųjų namų statybai, ypač esant nepalankioms geologinėms sąlygoms: sklype yra dirbtinai supilto grunto ar durpių sluoksnis, aukštas gruntinio vandens lygis ar kiti veiksniai, ribojantys kitų technologijų panaudojimą.

 

 

 

 

Spraustasienės

Spraustasieniai elementai atlieka atraminės sienutės funkciją. Ši technologija plačiai naudojama geležinkeklių ir kelių rekonstrukcijų projektuose, požeminių stovėjimo aikštelių, tiltų atramų statybose ir kitokio pobūdžio projektuose.

0066-w2000

 

 

 

 


0041-w2000

Ištisinio sraigtinio gręžimo poliai (CFA)

Taikant šią technologiją, iš būsimos polio vietos išgręžiamas gruntas, o susidariusi ertmė užpildoma betonu ir erdviniu armatūros karkasu. Patikimiausias ir kokybiškiausias gręžtinių polių įrengimo būdas yra naudojant CFA – „Continuous Flight Auger“ technologiją, kai gruntas gręžiamas tuščiaviduriu grąžtu, o grąžtą ištraukiant per jo vidų yra pumpuojamas betono mišinys, užpildantis susidariusią ertmę. Užbetonavus gręžinį, į jį montuojamas erdvinis armatūros karkasas.

 

 

 

 

Dvigubo gręžimo poliai (VDW)

Šis polių įrengimo metodas, lyginant su įrengimu CFA būdu, skiriasi tuo, kad gręžiant naudojamas tuščiaviduris grąžtas kartu su besisukančiu apsauginiu vamzdžiu. Įrengiant gręžtinius polius šiuo būdu, grąžtas sukasi pagal laikrodžio rodyklę, o apsauginis vamzdis – prieš ją. Grąžtas ir vamzdis sukasi priešingomis kryptimis, todėl gruntas mažiau išpurenamas, o pasitaikančios kliūtys – akmenys ar seni pamatai – pragręžiami. Šis įrengimo būdas taikomas dirbant tankiai užstatytose teritorijose (pvz. senamiesčiuose ir pan.), kai reikia gręžti polius visiškai arti esamų pastatų pamatų, taip pat norint įrengti naujas gilias pamatų duobes (pvz. rūsiai, požeminiai parkingai ir kt.). Dirbant tankiai užstatytose teritorijose šalia pastatų, tradicinio gręžimo metodo arba ištisinio sraigtinio gręžimo metodo (CFA) taikymo galimybės labai ribotos, nes gręžiant šiais būdais visais atvejais grąžtas gali suardyti gruntą po šalia esančio pastato pamatais. Gręžiant VDW metodu, galima ne tik įrengti atskirus polius, bet ir susikertančių polių sienas, kurios rekomenduojamos įrengiant požeminius statinius, kai yra aukštas gruntinio vandens lygis.


10939059_905779679442339_704613612_o

 

 

 

 


0008-w2000

Įsukami poliai (FDP)

Šio tipo polius racionalu įrengti vandeninguose gruntuose arba šalia esamų pastatų, kai negalima vibracija arba grunto ištraukimas gręžiant gali sukelti šalia esamų statinių nusėdimo riziką.
Taikant šį metodą, naudojant specialią įrangą, į gruntą yra įsukamas specialus vamzdis su apvijomis. Įsukant vamzdį, gruntas nėra pašalinamas iš gręžinio, bet perslenkamas į šalis, todėl FDP polių pagrindo laikomoji galia prilyginama spraustinio polio pagrindo laikomajai galiai. Ištraukiant vamzdį, per jo apačioje esančią kiaurymę yra paduodamas betonas ir taip gręžinys yra užpildomas betonu. Ištraukus vamzdį į gręžinį įgramzdinamas armatūros karkasas.


 

 

 

 

Įsukami poliai (SVB)

Taip pat yra naudojamas ir kitas įsukamų polių įrengimo būdas. SVB polių gręžimas laikomas dalinai gruntą pašalinančiu įrengimo būdu. Į gruntą įsukamas specialus vamzdis su „sriegiu“, kuris tuo pačiu metu tarnauja ir kaip apsauginis vamzdis. Vamzdžio dugnas uždaras su paliekamu gręžimo antgaliu. Įsukant vamzdį labai nedidelė grunto dalis, sriegio mentėmis esančiomis ant vamzdžio, iškeliama iš gręžinio, bet didžioji dalis grunto perslenkama horizontaliai ir iš gręžinio nepašalinama. Įsukus vamzdį, sumontuojamas armatūros karkasas ir polis užbetonuojamas. Apsauginis vamzdis išsukamas.


0109-w2000

 

 

 

 


gruntiniai inkarai

Gruntiniai inkarai

Gruntiniai inkarai, tai konstrukcinis elementas naudojamas atraminių sienų, veikiamų grunto slėgio pastovumui užtikrinti. Gruntinis inkaras įrengiamas gręžiant į gruntą tuščiavidurį stypą su pritvirtinta reikiamo skersmens gręžimo galva. Pro gręžimo galvoje esančias speciales ertmes, gręžiant, dideliu slėgiu injektuojamas cementinis skiedinys. Įgavę numatytą projektinį stiprį, inkarai išbandomi, tuomet montuojama atraminė konstrukcija.


 

 

 

 

Mikropoliai

Mikropoliai yra naudojami metalinių, gelžbetonių konstrukcijų, atraminių sienų, pamatų stiprinimo darbuose, taip užtikrinant šių konstrukcijų stabilumą. Mikropoliai įrengiami specialiu agregatu išgrežiant ertmę grunte ir įstačius inkarą, per jame esančias kiaurymes, ertmė užpildoma cementiniu pienu.


minipoliai

 

 

 

 


11009451_905777539442553_981624540_o

Kaltiniai poliai

Tai bene seniausia polių įrengimo technologija, kai į gruntą yra sukalami išanksto gamykloje pagaminti gelžbetoniniai poliai. Esant tinkamoms geologinėms sąlygoms, tai yra pigiausias pamatų įrengimo metodas, kurio neįtakoja netgi nepalankios oro sąlygos.

 

 

 

 

Seklieji pamatai

Esant palankioms geologinėms sąlygoms ir mažoms apkrovoms į pastato pamatus, galima įrengti sekliuosius pamatus. Klasikinis būdas – surenkamų pamatų iš gamykloje pagamintų gelžbetoninių blokų įrengimas. Ant sutankinto žvyro sluoksnio montuojami pamatiniai blokai, tarpusavyje sujungiami cementiniu skiediniu. Taip pat vietoj gamyklinių blokų galima įrengti monolitinę pamato konstrukciją, kai statomi klojiniai, montuojama armatūra ir betonuojama sertifikuotu betono mišiniu.


AID_0131-w2000